OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
Expedícia Malá Fatra ´09 (Na Poľudňovom grúni je najlepšie na poľudnie a pri 30 st.C)  
 O NÁS ...

Pokiaľ ste sa dostali na túto podstránku, predpokladáme že Vás náš počin vytvoriť internetové stránky tohto zamerania zaujal. Rozhodli sme sa spojiť príjemné s užitočným a posunúť ulovené fotografie nie do albumu či šuflíka, ale medzi ľudí , ktorých uvedené témy zaujímajú a tu získané informácie im pomôžu pri poznávaní, štúdiu, alebo iba spríjemnia surfovanie internetom. že to má význam svedčí aj fakt, že informácie a zábery z našej stránky za prvé dva roky jej existencii sa stali súčasťou troch bakalárskych prác (o ktorých vieme), dostali sme "1" z práce o Devínskej Kobyle  ... sledujú nás aj šiestaci na základke. A s istotou sa čo to podučili aj páni študenti stredoškoláci  pri odovzdávaní celoročnej práce - fotozbierky hmyzu ....  :))

 

Sme v prvom rade milovníci prírody, využívajúci technické možnosti doby na to , aby poukazovali na krásy živej a neživej prírody, pozitívne ale aj negatívne počiny ľudí  a aj sa mi sa stále niečomu novému priúčali.

  
06/2007 NPR ŠÚR

 

Všetka táto aktivita má korene na začiatku 70-tych rokov, kedy som od môjho o PÁR rokov  staršieho brata dostal na vianoce knihu Potulky lesom od Jozefa Poneca. Nie je veľa kníh ktoré chytia za srdce, ale spolu sme neskôr robili časté výlety hlavne do Malých Karpát, pod Burdu k sútoku Hrona a Dunaja, Veľkej Fatry a Gaderskej doliny, prechod Manínskou tiesňavou a Súľovskými skalami a mnohé ďalšie. Vtedy som bol skôr fotený ako fotograf, ale vedomosti získané po týchto výpravách  sa mi veľmi hodili, keď som postupne odovzdával štafetu môjmu synovi. Ten kolík uchytil tak mocne, že dnes už v mnohých oblastiach preberám vedomosti  ja od neho. Nič učiteľa nepoteší viac ako keď ho žiak prerastie a vidí že sa nenamáhal nadarmo.

 

Andrej Alena starší                               . 

1966

amatérsky fotograf
administrátor stránky

 

oblasť záujmu: 


 - herpetológia 
 - entomológia
 - čiastočne botanika

 


 

Andrej Alena mladší                               .

 

 

1991

 

 

absolvent SŠ Lesníckej, Banská Štiavnica
amatérsky  fotograf
lovec, hľadač, nadháňač

 

oblasť záujmu:

 - herpetológia
 - ornitológia
 
 - entomológia
 - dendrológia
 - čiastočne botanika

 

Naša technika

 

PENTACON six  - 6x6 - film - už v dôchodku

YASHICA MAT-124 - 6x6 - film - taktiež  v dôchodku

 

KODAK Z650 - digital - 6,1 Mpix/ 38-380mm

 

 

CANON REBEL XSi (EOS 450D) - 12,2 Mpix

 

+ Sigma 105mm/2,8 Macro DG EX , 1:1
+ Sigma 70-300mm/4 -5,6 APO  DG
+ Canon EF-S 18-55 mm/ 3,5-5,6 IS
+ statív Velbon Luxi - M

 

SAMSUNG  SMX-K40 BP

                         

 

 

 

 

 

 

 

 
aktualizované: 21.11.2017 23:18:39